Nie ma jeszcze dostępnych produktów

Bądź na bieżąco! Więcej produktów będzie pokazywanych tutaj w miarę ich dodawania.

Krzesła drewniane

Drewniane krzesła

Każdy, kto urządza kuchnię lub jadalnię i szuka idealnych krzeseł, powinien zdecydować się na drewniane krzesła. Są bardzo modne, wygodne i praktyczne i wyglądają bardzo efektownie.

Krzesła to obok stołu najważniejsze meble w domu. To właśnie siedząc na nich, omawia się najważniejsze sprawy domowe, spotyka się z przyjaciółmi i odpoczywa po całym dniu intensywnej pracy.

Moda na indywidualne krzesła

Obecnie panuje moda na to, aby krzesła kupować osobno, a nie w zestawie ze stołem. Krzesła drewniane dobiera się samodzielnie, kierując się własnym gustem, stawiając na rozwiązania uniwersalne i ponadczasowe lub kierując się obowiązującymi trendami. Krzesła drewniane idealnie wpisują się w jeden i drugi scenariusz.

Jakie krzesła wybrać?

Wybierając krzesła drewniane, należy zwrócić uwagę, czy ich wysokość będzie odpowiednia. Trzymać się należy zasady, że siedzisko od podłogi powinno znajdować się na wysokości pomiędzy 43 cm a 55 cm. Dzięki temu będzie można swobodnie usiąść przy stole, a nogi umieścić pod blatem.

Krzesła z drewna dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Dzięki temu można ujednolicić wystrój pomieszczenia i dopasować krzesła do mebli, podłogi i do koloru stołu lub postawić można na kontrastowe barwy, które przełamać pomogą nudną aranżację.

Najpopularniejsze krzesła z drewna dostępne są w kolorze jasnego lub ciemnego orzecha, olchy, dębu. Do wnętrz w chłodnym, skandynawskim stylu, minimalistycznych idealne będą drewniane krzesła w kolorze białym, czarnym lub kremowym.

Rodzaje drewnianych krzeseł

Najpopularniejszymi krzesłami drewnianymi są modele gładkie, z podkładkami i poduszkami, które można co jakiś czas wymieniać lub prać w pralce.

Innym rodzajem są tzw. patyczaki, czyli krzesła zrobione z naturalnego drewna. Mają one płaskie siedzisko oraz wąskie szczeble, które połączone są na górze wygiętym oparciem. Meble te są niezwykle efektowne, lekkie i zgrabne i doskonale pasują do wnętrz w stylu skandynawskim.

Wybór odpowiednich drewnianych krzeseł to ważna decyzja, ponieważ to właśnie na nich spędzamy większość czasu podczas jedzenia, rozmów czy odpoczynku. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na dokładne przemyślenie i wybór odpowiednich krzeseł, aby cieszyć się nimi przez wiele lat.