93 produktów

Wyświetlanie 1-36 z 93 elementów

Aktywne filtry

Fotele wypoczynkowe

Któż nie lubi oddawać się relaksowi po ciężkim dniu? Odpoczynek jest nam tak samo potrzebny do życia, jak praca i pasje, dlatego w każdym mieszkaniu powinno znaleźć się miejsce, które zaspokoi naszą potrzebę krótszego relaksu na przykład wieczorem lub popołudniem. Najlepiej do tego sprawdzą się fotele wypoczynkowe, które zostały właśnie zaprojektowane i stworzone z myślą, aby efektownie w nich wypocząć, a przy tym, aby stały się stylowym elementem wnętrza każdego mieszkania. 

Wygodne i eleganckie fotele do salonu i nie tylko 

Najczęściej to właśnie salon jest miejscem, gdzie umieszczamy również fotele - jest to całkiem zrozumiałe, ponieważ to właśnie w tym miejscu najczęściej odpoczywamy po ciężkim dniu nie tylko sami, ale również z rodziną, a jedna kanapa może okazać się w tym wypadku niewystarczająca. Dlatego też w salonach sprawdzą się fotele wypoczynkowe, które będą służyć do relaksu nie tylko nam, ale również innym domownikom. 

Fotele wypoczynkowe mogą więc być uzupełnieniem większej sofy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby to właśnie one grały pierwsze skrzypce w najbardziej reprezentacyjnym miejscu w naszym domu - w tym celu warto zdecydować się na co najmniej dwa lub nawet trzy wygodne fotele wypoczynkowe, które zaspokoją potrzebę relaksu większej ilości osób, jeśli oczywiście pozwala nam na to metraż. Natomiast pojedynczy fotel będzie świetnym rozwiązaniem dla niedużych salonów, gabinetów, a nawet sypialni.

Wygodny fotel do wypoczynku - na co zwrócić uwagę?

Fotele wypoczynkowe powinny przede wszystkim odpowiadać naszym indywidualnym potrzebom i preferencjom - dzięki temu będziemy z nich po prostu w pełni usatysfakcjonowani. Warto więc zwrócić uwagę na ich wielkość, wygodne i odpowiednio wyprofilowane oparcia, a także podłokietniki i zagłówki. Jeśli lubimy w fotelu również uciąć sobie krótką drzemkę, to na pewno świetnie sprawdzą się fotele wypoczynkowe, które można rozłożyć, aby wyciągnąć w nich również nogi. W przypadku foteli z funkcją rozkładania warto upewnić się, że fotel można sprawnie i szybko rozkładać i składać. 

Fotele wypoczynkowe powinny być również wykonane z wytrzymałych i wygodnych w użytkowaniu materiałów, ale nie mniej ważna jest także ich estetyka - fotel w salonie powinien być efektowny i elegancki. Dlatego tapicerka fotela wypoczynkowego powinna być wykonana z materiałów, które świetnie znoszą intensywną eksploatację, zawsze dobrze się prezentują, a ewentualne zabrudzenia można łatwo z nich usunąć. Bardzo efektowne i praktyczne są między innymi welury oraz aksamity. 

Fotele wypoczynkowe o różnych fasonach 

Fotele wypoczynkowe dostępne są w szerokim i różnorodnym wyborze. Są to między innymi klasyczne fasony takie jak uszaki czy muszle, ale nie brakuje również innych interesujących i nowoczesnych mebli, które bez problemu dopasujemy zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Warto pamiętać o tym, że wypoczynkowy fotel powinien idealnie pasować do całego wnętrza pod względem stylistycznym, a także kolorystycznym, dzięki temu stworzymy elegancki, a przy tym również funkcjonalny salon.