93 produktów

Wyświetlanie 1-36 z 93 elementów

Aktywne filtry

Fotele bujane

Fotele bujane, zwane inaczej fotelem na biegunach, przezywają swój renesans. Do niedawna kojarzono go głównie z meblem, na którym seniorzy lubili sobie uciąć sobie poobiednią drzemkę. Obecnie fotel bujany znaleźć można w niejednym, nowoczesnym mieszkaniu, którego jest ozdobą.

Fotele bujane to zmienny element klasycznego wystroju wnętrz.

Pierwsze fotele bujane powstały już w starożytności, natomiast rozpowszechnione zostały na początku osiemnastego wieku przez Benjamina Franklina. Dodał on do tradycyjnego krzesła płozy i w ten sposób powstał pierwszy model, który dziś występuje w wielu odmianach. Nowoczesne fotele bujane mogą mieć bardzo nowoczesną formę, w której płozy wykonane są z metalu. Natomiast w tradycyjnych bujakach zrobione są one z drewna, natomiast siedzisko najczęściej jest wyplatane z wikliny. To właśnie te klasyczne modele zainspirowały producentów do stworzenia foteli na biegunach wiklinowych, rattanowych i drewnianych.

Nowoczesne fotele bujane coraz częściej są wybierane przez naszych klientów.

Nowoczesne modele foteli na biegunach to marzenie osób, które urządzają swoje mieszkania w nowoczesnym stylu. Krzesła tego typu, które pasować będą do takich wnętrz, mają siedziska i oparcia tapicerowane, w modne kolory i wzory albo gładkie, w kolorach takich jak pudrowy róż, kolor, szary, morski i granatowy. Wiele ze współczesnych bujaków wygląda jak pierwsze egzemplarze tradycyjnych foteli na biegunach. Takie modele idealnie prezentować się będą w klasycznych, tradycyjnych wnętrzach lub tych, które urządzone są w stylu rustykalnym. Natomiast do minimalistycznych powierzchni idealne są fotele bujane o prostych, metalowych płozach. Dopełnieniem aranżacji skandynawskich, w których królują jasne wnętrza, efektownie wyglądać będą fotele bujane w kolorze szarym. W tego typu krzesłach płozy są przeważnie wykonane z drewna i mają tradycyjny kolor.

Ogrodowe fotele bujane na taras, balkon czy werandę.

Fotele bujane świetnie wyglądać będą na tarasach, balkonach lub w ogrodach. najlepsze będą takie, których płozy i oparcie wykonane będą z drzewa, natomiast siedzisko z wikliny. Wybierając fotel bujany, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego został wyprodukowany, ponieważ to właśnie on odpowiada za jego estetykę. obecnie w sprzedaży dostępne są modele wykonane z tworzywa sztucznego, które sprawdzą się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Dzisiejsze fotele bujane pasują właściwie do każdego wnętrza. Bez problemu można znaleźć modele z takim obiciem, że bez problemu dopasuje się do pozostałych mebli. Krzesła tego typu prezentować się będą najlepiej w salonach, tradycyjnie urządzonych lub przestrzeni, która zaaranżowana jest w stylu skandynawskim, a także śródziemnomorskim, toskańskim.