15 produktów

Wyświetlanie 1-15 z 15 elementów

Aktywne filtry

Fotele dla firm

Obecnie dostępnych jest w sprzedaży wiele foteli biurowych, które różnią się pomiędzy sobą budową. Producenci mebli biurowych oferują klientom dwa podstawowe rodzaje tych krzeseł. Pierwsze z nich to fotele kubełkowe, których projekt został zainspirowany fotelem samochodowym. Model ten idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Drugim rodzajem są fotele obrotowe, klasyczne, z regulowaną wysokością. Przeważnie wyposażone są również w podłokietniki. Fotele biurowe mogą być też drewniane. Są to krzesła wyjątkowo eleganckie i trwałe, pasują do eleganckiego gabinetu, a także do domowego biura lub pomieszczenia w stylu skandynawskim lub minimalistycznym.

Włoskie fotele biurowe ze specjalnym przeznaczeniem.

Wśród foteli biurowych znaleźć można fotele medyczne i ortopedyczne. Są one przeznaczone dla osób, które mają poważne wady kręgosłupa albo nie chcą do nich dopuścić. Posiadają one siedziska specjalnie wyprofilowane, a także specjalnie przystosowane oparcie. Fotele takie są bardzo często robione na specjalne zamówienia, pod kątem konkretnych schorzeń, wagi i wzrostu użytkownika.

Wytrzymałe, niepowtarzalne - takie są włoskie fotele biurowe.

Fotele biurowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej jest to skóra naturalna, ekoskóra, tkanina membranowa, elastomer, tkaniny pluszowe, a także siatka mesh. Materiały różnią się pomiędzy sobą i każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Modele skórzane cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są łatwe w czyszczeniu. Natomiast tkaniny materiałowe oraz pluszowe są wygodniejsze i przyjemniejsze w dotyku, jednak trudno je utrzymać w czystości, łatwo też zbierają kurz, dlatego nie poleca się ich alergikom.

Wybierz odpowiedni włoski fotel biurowy dla siebie.

Wybierając najlepszy dla siebie fotel, należy zwrócić uwagę na jego kształt i budowę. Warto wybierać modele z wysokim oparciem, które umożliwia siedzenie prosto, w wygodnej pozycji. Kolejną kwestią jest siedzisko, które powinno być ergonomiczne i odpowiednio wyprofilowane, a także regulowane. Ważna jest także możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia i podłokietników. Fotel biurowy powinien być również obrotowy i na kółkach. Ważne jest, aby miał on otwory wentylacyjne, które zwiększają komfort pracy i pozwalają skórze swobodnie oddychać przez cały dzień w pracy.

Wygląd foteli biurowych powinien być dostosowany do rodzaju pomieszczenia, w którym się ma znaleźć. W pomieszczeniach klasycznych, z drewnianymi masywnymi biurkami i meblami w stylu retro doskonale prezentować się będą fotele biurowe skórzane lub takie, które mają metalowe albo drewniane wykończenia. Natomiast w nowoczesnych biurach sprawdzą się fotele o lekkiej konstrukcji, z nietypowym designem, w wyrazistych kolorach.