15 produktów

Wyświetlanie 1-15 z 15 elementów

Aktywne filtry

Fotele do domu

W salonie, w sypialni, w gabinecie, a nawet w pokoju dziecięcym - każde miejsce jest odpowiednie do tego, aby postawić w nim fotel - to nie tylko bardzo stylowy mebel, ale przede wszystkim wygodny i funkcjonalny - jest wprost stworzony do tego, aby zrelaksować się w nim po wyczerpującym dniu - z dobrodziejstw fotelów uwielbiają korzystać osoby w każdym wieku - zarówno dorośli, jak i dzieci - na jakie fotele do domu warto zwrócić uwagę?

Komfortowe fotele dopasowane do indywidualnych potrzeb

Fotele do domu należy przede wszystkim dopasować do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji - na pewno nieco inne siedzenia sprawdzą się do dużego salonu z sofą, a inne do gabinetu czy pokoju dziecięcego. Zupełnie inne fotele postawimy również przy małym stoliku kawowym. Koniecznie więc należy zwrócić uwagę na ich fason, materiał, z jakiego są wykonane, a także wielkość i dodatkowe funkcje, np. możliwość rozkładania - dzięki temu wybierzemy meble, które całkowicie wpiszą się w nasze oczekiwania.

Dla osób, które chcą w fotelach przede wszystkim się relaksować, najlepiej sprawdzą się duże i miękkie modele z podłokietnikami i zagłówkami, które mogą mieć również rozkładany podnóżek. Takie duże i bardzo komfortowe fotele do domu są idealne do tego, aby wyciągnąć się w nich po całym dniu i uciąć sobie drzemkę czy nawet poczytać lekturę - nie powinno zabraknąć ich w salonie, ale taki fotel można również postawić w gabinecie czy sypialni.

Nieco inne fotele do domu wybierzemy, jeśli mają one służyć na przykład do tego, aby wypić w nich kawę czy herbatę przy niedużym stoliku - do tego celu świetnie sprawdzą się mniejsze fotele o takich fasonach jak na przykład muszla - są bardzo efektowne, a przy tym również wygodne i funkcjonalne. Oczywiście wybór fasonów jest znacznie bardziej różnorodny i znajdują się w nich idealne fotele do domu urządzonego w stylu klasycznym, nowoczesnym czy retro.

Solidne i wytrzymałe fotele do domu

Wszyscy oczekujemy także tego, że nasze fotele do domu będą solidne i wytrzymają nawet intensywne użytkowanie. Dlatego też należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, a także zastosowane materiały. Solidne fotele do domu wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a zastosowane tkaniny na tapicerkę są odporne na wycieranie czy rolowanie, a także na różnego rodzaju zabrudzenia. Tkaniny powinny być również łatwe w pielęgnacji i łatwe do czyszczenia, jeśli już dojdzie do ewentualnych zabrudzeń. Dzięki temu nasze pokoje zyskają nie tylko efektowny i wygodny mebel, ale również taki, który będzie można długo i efektownie użytkować.

Stylowe fotele do domu

Wśród różnych modeli znajdziemy zarówno klasyczne, jak i bardziej nowoczesne fotele do domu. Mogą one różnić się kształtem, a także wysokością czy dodatkowymi funkcjami. Na przykład świetnie prezentują się fotele na wyższych nóżkach, które stworzą idealny komplet z niedużym stolikiem kawowym. Do pokoju dziecięcego warto wstawić bujany fotel, w którym zrelaksuje się mama z zasypiającym dzieckiem. W nowoczesnych aranżacjach można także postawić na fotele obrotowe.