118 produktów

Wyświetlanie 1-36 z 118 elementów

Aktywne filtry

Stoły drewniane

Stół to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu. Jego funkcje są naprawdę rozmaite. Stoły służą zarówno w jadalni, jak i w salonie czy pracowni. O stoły wykonane z drewna trzeba dbać w szczególny sposób, zwłaszcza przy intensywnej eksploatacji mebla. W innym razie zachodzi ryzyko uszkodzenia struktury drewna, przez co stół traci na wartości. Sprawdź, jakie są rodzaje stołów i jak dbać o stoły wykonane z drewna!

Stoły drewniane dopasowane do Twoich potrzeb.

Klasyfikacja stołów może opierać się na różnych kryteriach. Stoły różnią się od siebie kształtem, stylem, rodzajem elementów wykończeniowych, materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz możliwością rozkładania.

Kształt stołu, a przeznaczenie pomieszczenia.

Jedną z najważniejszych cech stołu, na którą od razu zwracamy uwagę, jest kształt mebla. Do wyboru mamy stoły okrągłe, prostokątne, kwadratowe oraz owalne. Stoły okrągłe doskonale sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, w których mogą zająć miejsce w samym centrum. Właściciele przestronnych jadalni mogą, za pomocą okrągłego stołu sprawić, że pomieszczenie to nabierze wyjątkowo eleganckiego klimatu. Oprócz tego okrągły stół zapewnia odpowiednią ilość przestrzeni dla każdej osoby, która u niego zasiada. Takie samo wrażenie robią duże, owalne stoły, które mają jeszcze jedną zaletę - brak ostrych kantów to doskonałe rozwiązanie do domów, w których są małe dzieci. Stoły kwadratowe i prostokątne są szczególnie doceniane przez osoby, które nie dysponują dużą przestrzenią. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że w razie potrzeby można przysunąć je do ściany, zyskując tym samym więcej miejsca. Oczywiście stoły prostokątne doskonale prezentują się także w dużych pomieszczeniach, jako ich centralny punkt. Symetryczna konstrukcja mebla optycznie dzieli pomieszczenie na poszczególne strefy.

Stoły drewniane - przewaga drewna nad fornirem i metalem.

Do wyboru mamy stoły drewniane, fornirowane oraz modele oparte na metalowej konstrukcji. Wybierając stół do swojego domu, należy wziąć pod uwagę preferencje domowników, budżet i wielkość pomieszczenia, ale wybór odpowiedniego materiału jest równie istotny. Stoły drewniane mają ogromną przewagę nad meblami wykonanymi z innych materiałów. Są one solidne i wytrzymałe, przez co mogą służyć nawet przez kilka pokoleń. Oprócz tego stoły drewniane charakteryzują się dużą stabilnością i z reguły są naprawdę kunsztownie wykonane, przez co ich walory estetyczne wyróżniają się na tle innych.

Jak prawidłowo dbać o stół drewniany?

Aby utrzymać strukturę drewna w jak najlepszym stanie, należy kierować się kilkoma istotnymi zasadami. Po pierwsze, wszystkie zabrudzenia na stole należy usuwać natychmiastowo. Rozlanie na drewnianym stole czerwonego wina czy soku z buraków, może przyczynić się do odbarwienia drewna. Z reguły usunięcie różnego rodzaju zabrudzeń ze stołu drewnianego nie stanowi większego problemu, ale należy pamiętać, aby użyć do tego odpowiednich detergentów, przeznaczonych do czyszczenia drewna. Drewno to materiał, który należy regularnie nawilżać. Doskonale nadadzą się do tego specjalne pasty z dodatkiem pszczelego wosku. Świetne działanie mają także naturalne oleje, takie jak olej lniany czy oliwa z oliwek. Dzięki temu drewno jest zabezpieczone i pięknie się prezentuje.