120 produktów

Wyświetlanie 1-36 z 120 elementów

Aktywne filtry

Hokery do domu

Hokery kojarzą nam się głównie z barami i pubami. Krzesła o różnych wysokościach i kształtach idealnie nadają się do jedzenia czy picia przy barowych kontuarach. Jednak coraz częściej zaczynają one gościć w naszych domach i mieszkaniach. Znajdują swoje miejsce przy wyspach oddzielających kuchnię od jadalni czy salonu. Ich niebanalne wzory i kształty zdobywają serca miłośników niekonwencjonalnych wnętrz.

Jak zbudowane są hokery?

Słowo hoker wywodzi się z Niemiec i oznacza stołek. To krzesła, składające się z trzech bądź czterech wysokich nóg lub jednej podstawy, na której umieszczone jest siedzisko. Pierwotnie hokery nie posiadały oparcia, jednak aktualnie możemy przebierać we wzorach i modelach. Swoje zastosowanie znajdują przy wysokich blatach i ladach. Wyposażone są w podnóżki, dzięki czemu zwiększony jest komfort użytkowania. Mimo tego, że konstrukcja hokerów nie jest skomplikowana, nie można im zarzucić braku oryginalności.

Hokery do domu

Mimo tego, że głównym przeznaczeniem hokerów miały być restauracje i bary, krzesła te znalazły również szerokie zastosowanie w mieszkaniach i domach. Coraz częściej stanowią element kuchni bądź salonu. Dzięki swojej wysokości idealnie pasują do wysokich blatów i wysp, które rozdzielają kuchnię i jadalnie, bądź kuchnię i salon. Niektóre modele hokerów posiadają również regulację wysokości, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób o różnym wzroście. Oczywiście bardzo ważne jest, aby hokery do domu wybierać tak, żeby były dostosowane do szerokości i wysokości blatu, przy którym mają się znajdować. Odległość krzesła od blatu powinna wynosić około 30 cm.

Z czego wykonane są hokery do domu?

Hokery do domu produkowane są z wielu różnych materiałów. Do wyboru mamy krzesła wykonane w całości z jednego tworzywa, bądź mieszane. Wybrać możemy hokery metalowe, drewniane lub plastikowe. Możemy również zdecydować się na krzesła z elementami tapicerowanymi z ekoskóry czy weluru. Dzięki temu, że wybór materiałów jest bardzo duży, znajdziemy hokery idealnie dostosowane do każdego rodzaju wnętrz.

Dodatkowe funkcje, jakie mogą posiadać hokery do domu.

Jak wcześniej wspominano, warto, aby hoker wyposażony był w podnóżek. W znaczący sposób odciąży to nasz kręgosłup podczas długiego siedzenia. Zapobiegnie to też drętwieniu nóg, które będą miały oparcie. Na rynku dostępne są też modele obrotowe, które zwiększają komfort użytkowania. Warto też zwrócić uwagę na hokery, ze zdejmowaną tapicerką. Pozwala to na utrzymanie krzesła w czystości, jeśli zależy nam na elementach materiałowych. Znaczenie ma też oczywiście samo siedzisko. Najlepiej, jeśli będzie ergonomicznie i odpowiednio wyprofilowane. Dodatkowe czynniki to lekkość, jeśli chcemy przestawiać hokery w różne miejsca czy podstawy na kółkach, które umożliwiają przemieszczanie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Zapewniamy dużą różnorodność produktów, dzięki czemu każdy wybierze coś dla siebie. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również krzesła i meble z innych kategorii.