60 produktów

Wyświetlanie 1-36 z 60 elementów

Aktywne filtry

Stoły do salonu

Okrągły czy prostokątny? Klasyczny czy nowoczesny? Czy powinien się rozkładać? Te pytania zadaje sobie każdy, kto zastanawia się nad wyborem stołu do salonu. Salon to reprezentacyjne pomieszczenie w każdym domu, dlatego jego wystrój ma dla wielu kluczowe znaczenie. Zobacz, jakie są rodzaje stołów i na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego stołu do swojego salonu!

Włoskie stoły do salonu - z czego są wykonane?

Stoły do salonu mogą być wykonane z drewna, forniru lub metalu. Te ostatnie cieszą się rosnącą popularnością wśród miłośników nowoczesnego designu. Z kolei te pierwsze przypadną do gustu zwolennikom solidnej i ponadczasowej klasyki. Opcją pośrednią wydaje się zatem fornir, który jest najprostszy w utrzymaniu. Stoły do salonu wykonane z drewna odznaczają się szczególną elegancją i są bardzo stabilne. Drewno jest jednak materiałem, który należy regularne konserwować. W innym razie mebel straci swoje wyjątkowe walory estetyczne. Meble wykończone okładziną fornirową, są zdecydowanie lżejsze oraz tańsze od drewnianych odpowiedników. Co więcej, nie wymagają stosowania specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jedyne, o czym właściciele fornirowych mebli powinni pamiętać, to aby nie narazić ich na długotrwały kontakt z wodą i wilgocią. Przemoczona okładzina może się nieestetycznie odklejać. Stoły do salonu na metalowych konstrukcjach to doskonały wybór dla osób, które cenią nowoczesny minimalizm. W połączeniu ze szklanym blatem, taki mebel nadaje pomieszczeniu nieco surowej, chłodnej elegancji.

Jak wybrać rozmiar i kształt prawdziwego włoskiego stołu do salonu?

O funkcjonalności stołu do salonu świadczy przede wszystkim jego rozmiar. Przyjęło się, że stoły do salonu powinny być przeznaczone dla nie więcej niż czterech osób. Osoby, które nie dysponują oddzielną jadalnią, muszą zorganizować jadalny kącik w salonie. Jeśli liczba domowników przekracza ilość miejsc siedzących, warto zaopatrzyć się w stół rozkładany, który można złożyć po zakończeniu wspólnego posiłku, zyskując tym samym więcej wolnej przestrzeni. Jeśli chodzi o kształt stołu do jadalni, do wyboru mamy stoły okrągłe i podłużne oraz kwadratowe i prostokątne. Jeśli salonowy stół ma za zadanie służyć jako okazjonalny kącik kawowy, niewielki okrągły stolik sprawdzi się do tego idealnie. Taki kształt stołu zapewnia każdemu odpowiednią ilość przestrzeni. Jeśli jednak pomieszczenie ma ograniczony metraż, warto postawić na stół w kształcie kwadratu, który w razie potrzeby można przysunąć do ściany.

Na co zwrócić uwagę wybierając pierwszy włoski stół do salonu?

Wybierając stół do salonu, należy skupić się przede wszystkim na doborze odpowiedniego rozmiaru mebla oraz na materiale, z jakiego został wykonany. Warto jednak pamiętać, że stoły do salonu, oprócz swojej praktycznej roli, pełnią także funkcję dekoracyjną. Stoły do salonu powinny współgrać ze stylem i klimatem panującym w pomieszczeniu. W salonie pełnym klasycznych mebli i stylowych bibelotów idealnie sprawdzi się stolik drewniany, który podkreśli tradycyjny wystrój wnętrza. Do salonów minimalistycznych doskonale pasują nowoczesne stoliki o nieco surowej konstrukcji i prostym wykończeniu.