60 produktów

Wyświetlanie 1-36 z 60 elementów

Aktywne filtry

Stoły do kuchni

dealny stół do kuchni oznacza dla każdego coś innego. Jedni preferują stoły kwadratowe, prostokątne, inni natomiast owalne lub okrągłe. Wszystkie te meble powinny cechować się stabilnością, dobrą jakością wykonania oraz funkcjonalnością.

Praktyczne włoskie stoły kuchenne

Najbardziej praktyczne są stoły kuchenne, które mają prostokątne albo kwadratowe blaty. Ich zaletą jest to, że można je ustawić nawet w bardzo ciasnych wnętrzach, przy ścianie. Natomiast stoły owalne i okrągłe są o wiele wygodniejsze i z racji tego, że nie mają kantów, dużo bezpieczniejsze. Natomiast ich wadą jest to, że zajmują sporo miejsca, dlatego nie poleca się ich do małych kuchni. W pomieszczeniach takich natomiast sprawdzą się stoły z rozsuwanymi blatami.

Wybierz odpowiedni stół do Twojej kuchni

Kupując idealny stół do swojej kuchni, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest trwałość. Warto wybierać takie modele, które mają pod blatem stelaż, połączony z nogami za pomocą dodatkowych wpustów. Dobrze by było, gdyby był on dodatkowo skręcony śrubami, a nogi nie były bezpośrednio przymocowane do blatu, ponieważ szybko mogą się wyłamywać. Każdy, kto zdecyduje się na zakup stołu składanego, powinien sprawdzić jeszcze w sklepie, czy zawiasy działają bez oporu i czy będzie on prosty w obsłudze. Tego typu stół powinien mieć również kilka punktów mocowania do ściany. Tylko wtedy połączenie będzie wystarczająco mocne. Blat takiego stołu nie powinien się chybotać, dlatego podpórka musi być solidna i stabilna.

Bardzo ważna jest także wysokość stołu do kuchni. Należy sprawdzić, czy siedząc na krześle, swobodnie można oprzeć łokcie na blacie. Stoły do kuchni powinny mieć także odpowiednie wymiary blatu, aby móc swobodnie przy nich siedzieć.

Włoskie stoły do kuchni wykonane z najwyższej klasy materiałów

Stoły do kuchni wykonane mogą być z materiałów różnego rodzaju. Blaty powinny być gładkie i twarde, a przy tym odporne na wilgoć, zaplamienia i zarysowania, a także łatwe do wyczyszczenia. Na rynku dostępne są stoły kamienne, ciężkie i drogie, ale bardzo wytrzymałe, odporne niemal na każdy uraz oraz stoły drewniane, które są dość wrażliwe na zadrapania i uderzenia, natomiast łatwe do utrzymania w czystości. Popularne są także stoły laminowane, odporne na plamy, stoły z płytek ceramicznych, które są wrażliwe na uderzenia oraz ze szkła hartowanego. Te ostatnie są dość kosztowne, ale wytrzymałe i łatwo je umyć.

Stół w kuchni należy ustawić tak, aby dostęp do niego był, jak najłatwiejszy i możliwy z każdej strony. Wyjątkiem są małe kuchenki, gdzie blat można przymocować bezpośrednio do ściany i rozkładać go jedynie na czas posiłków. Zdecydować się można w takim przypadku na małe stoliki lub na specjalny, wysuwany blat spod zabudowy kuchennej.

Stoły do kuchni dużych mogą być przedłużeniem wysp kuchennych. Można je ustawiać przy ścianach albo na środku pomieszczenia. W takim przypadku najbardziej funkcjonalne okażą się modele owalne lub prostokątne. Zapewnią one komfort użytkowania wszystkim użytkownikom podczas spożywania posiłków w większym gronie. Blat stołu powinien być na tyle duży, aby zmieściły się na nim wszystkie potrawy.